Lipiec 2019

Do: 25-06-2018, 18:30
Kategoria:
Miejsce:
Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
lokalizacja
25 czerwca o godz. 17.00 w Sali Wystaw i Promocji naszej Biblioteki przy ul. Warszawskiej 20 w ramach Dni Rypina odbędzie się spotkanie z Wojciechem Waglewskim. Spotkanie dotyczyć będzie wydanej w 2017 r. książki „Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe” – rozmowy Wojciecha Bonowicza z Wojciechem Waglewskim. Zapraszamy wszystkich chętnych! Wojciech Waglewski - kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, lider i założyciel jednego z najważniejszych polskich zespołów rockowych – Voo Voo. Utworzony w latach 80’ zespół, wydał jak dotąd blisko 30 albumów. Prócz wielu sukcesów, które odnosił z Voo Voo, Wojciech Waglewski solowo współpracował z najważniejszymi Artystami polskiej senny jazzowej i rockowej, zrealizował także wiele projektów z Artystami zagranicznymi. Laureat m.in. Paszportów Polityki i Fryderyków – nagród Polskiej Akademii Fonograficznej. Wojciech Waglewski jest także kompozytorem muzyki filmowej oraz muzyki do licznych spektakli teatralnych. W latach 2010-2011 Dyrektor Artystyczny i współtwórca jednego z najbardziej prestiżowych festiwali muzycznych w Polsce „Męskie Granie”. Producent muzyczny płyt m.in. zespołu Raz, Dwa, Trzy „Cztery” oraz „Sufit”, Martyny Jakubowicz, Waglewski& Maleńczuk „Koledzy”, Voo Voo&Haydamaky, autor kompozycji i współproducent płyty Marii Peszek „Miastomania”. Aktualnie wraz z zespołem Voo Voo promuje wydany w październiku 2014 roku nowy studyjny album pt. „Dobry Wieczór”, na którym gościnnie wystąpił wybitny pieśniarz z Azerbejdżanu Alim Qasimov. Wspólnie wykonywany przez nich utwór pt. „Gdybym” przez 5 tygodni zajmował #1 miejsce listy przebojów Trójki. Za album „Dobry wieczór” zespół otrzymał Fryderyka 2015 w kategorii Najlepszy Album Muzyka Korzeni i Źródeł a sam Wojciech Waglewski Fryderyka 2015 za produkcję muzyczną tego albumu.