Poniedziałek, 27.11.2017
Miejsce: Rypiński Dom Kultury - kino "Bałtyk"
Wtorek, 21.11.2017
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, Sala Wystaw i Promocji
Czwartek, 23.11.2017
Miejsce: Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin
Poniedziałek, 30.10.2017
Rywalizacja Samorządów na wesoło i VI Zlot Pojazdów Zabytkowych 2017

Panie Naczelniku! Chłopy przyjechali! - tak krzycząc poinformowała przełożonego Nowakowa o przybyłych gościach. A było ich całe mrowie w dniu 9 września na stadionie MOSIR w Rypinie. Wszystko to w ramach imprez Rywalizacja Gmin na wesoło i VI Zlotu Pojazdów Zabytkowych odbywających się w czasie targów Rypin Agra 2017. Stawili się miłośnicy zabytkowych aut i reprezentanci gmin powiatu rypińskiego, starostw brodnickiego i rypińskiego oraz miasta Rypin. Barwny korowód aut wprowadził uczestników zabawy na płytę boiska, gdzie po krótkim powitaniu, Naczelnik wydał komendę do rozpoczęcia zmagań. Były prezentacje, samorządów, były rzuty ziemniakami, było zbieranie dotacji unijnych, wyścig z napojem ;) do gospodarzy, było młócenie cepem, trzeba było wydoić krowę, no i koronna konkurencja przeciąganie ciągnika. Dla włodarzy dodatkowa konkurencja strzelanie z łuku. Na koniec po dobrej zabawie przyznano nagrody dla uczestników zlotu i ogłoszono zwycięzców rywalizacji. Wygrało Starostwo Powiatowe w Rypinie. Rywalizację przygotowali pracownicy Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, wspierani przez pracowników Urzędu Miasta Rypin, Starostwa Powiatowego w Rypinie, wolontariuszy z Klub Miłośników Pojazdów Zabytkowych im. Edwarda Kurządkowskiego w Rypinie i łuczników Piotr Chreścionko i Mariusz Hańczyk oraz pracowników rypińskiego MOSIR'u. Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok.