Lipiec 2018

Miejsce: MOSiR, ul. Elizy Orzeszkowej
Poniedziałek, 19.03.2018
Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Sztuce i Kulturze

Już kolejny raz w kilku muzeach naszego województwa odbywały się rejonowe etapy Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Sztuce i Kulturze dla uczniów Gimnazjum organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu pod patronatem i przy współpracy Kujawsko-pomorskiego Kuratora Oświaty. Rypińskie muzeum jest od początku konkursu realizatorem rejonowego konkursu dla uczniów z powiatów rypińskiego i golubskiego. Do naszego etapu zakwalifikowało się 13 osób. Jak sami zainteresowani mówili - Etap szkolny był trudny!!! Eliminacje na szczeblu to część pisemna i druga część ustna. Wszystkim piszącym pozostało całkiem sporo czasu z zaplanowanych 45 minut. Do części ustanej zakwalifikowała się grupa 4 uczniów. Druga część ustna, to już inne emocje. Przed komisją składającą się w tym roku - Krzysztof Magdziak, Agnieszka Szwankowska, Błażej Krajewski i przewodniczący - Andrzej Szalkowski, trzeba było całkiem zgrabnie odpowiadać, żeby otrzymać wymaganą liczbę punktów kwalifikującą do dalszej wojewódzkiej części w Toruniu. Na szczęście cała czwórka przekroczyła wymagane progi punktowe. Teraz już w maju finał w Toruniu. Dziękujemy nauczycielom - Grażynie Pniewskiej i Michałowi Kowalskiemu za doskonałe przygotowanie młodzieży do naszego konkursu.

tekst: Andrzej Szalkowski

zdjęcia Błażej Krajewski, Monika Palińska