Lipiec 2018

Miejsce: MOSiR, ul. Elizy Orzeszkowej
Środa, 27.06.2018
Noc Muzeów

Noc Muzeów w tym roku zaczęła się w naszym muzeum od spotkania Rypińskiego Klubu Genealogicznego . Jak zawsze zainteresowani poszukiwali powiązań rodzinnych, odszukiwali swoich przodków za pomocą różnego rodzaju źródeł. Kolejno rozegraliśmy Turniej Szachowy. Sędzią naszych zawodów był Grzegorz Krukowski, który już od trzech lat wspiera to przedsięwzięcie. Po zaciętych pojedynkach zwycięzcą Turnieju Szachowego został Kacper Gadomski, drugie miejsce przypadło Wiktorii Lewandowskiej i Tymonowi Szalkowskiemu, trzecim miejscem musieli podzielić się Ola Płusa, Adaś Bytner i Ksawery Gadomski. Miejscami uczestnicy się podzielili, ale nagrodami już nie musieli. W tym roku organizator, czyli muzeum, zadbał o sowite nagrody. Zestawy do samodzielnego eksperymentowania, poznawania ludzkiej anatomii, czy lunety do obserwacji nieba powędrowały do szczęśliwych zwycięzców. Równo o godzinie 19:00 zebrani w sali muzealnej słuchacze mogli zapoznać się z wnioskami dociekań Michał Kowalski dotyczących architektury najokazalszej kamienicy w mieście. Mowa oczywiście o budynku ZGODY. Niesamowite zestawienia obrazów ze świata, słynnych budowli antycznych, barokowych, eklektycznych i innych z elementami naszej rypińskiej Zgody - to wszystko pobudzało wyobraźnię naszych gości. Ile by nie komplementować, to i tak zawsze będzie za mało - Michał Kowalski - w genialny sposób powiódł nas meandrami sztuki i architektury. W trakcie Nocy Muzeów zachęcaliśmy do zabawy w przygotowaną na okoliczność roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości grę miejską - Rypin na ścieżkach do niepodległości. Osoby, które podjęły wyzwanie i odbyły spacer po mieście wypełniając przy tym karty gry zawarte w specjalnym przewodniku, na koniec uhonorowane były nagrodami.

Zapraszamy na kolejną Noc Muzeów za rok.